تبلیغات
درمان افسردگی - مطالب فروردین 1394
نویسندگان

افسردگی

افسردگی محرک‌های معروف زیادی دارد: ضربه‌روحی، مشکلات مالی، سوگ از دست دادن عزیزان و بیماری نمونه‌هایی از این عوامل هستند. اما اگر افسرده هستید و هیچکدام از اینها درمورد شما صدق نمی‌کند، تعیین یک دلیل خاص برای افسردگیتان کمی دشوار است. درواقع، ممکن است افسردگی شما یک دلیل خاص و مشخص نداشته باشد. در زیر به برخی از علت‌های تعجب‌آور افسردگی اشاره می‌کنیم.


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 27 فروردین 1394 ] [ 10:36 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

همه ما بعد از گذراندن یك روز بد و سخت و برای رهایی از احساس افسردگی به خوردنی‌ها روی می‌آوریم اما نكته مهم این است كه در این لحظه باید خوردنی‌هایی را انتخاب كنیم كه به جای افزایش خستگی و كسالت، خلق ما را بالا ببرند و حال روحی ما را بهبود بخشند.

رژیم غذایی کارآمد برای مقابله با افسردگی


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 27 فروردین 1394 ] [ 10:35 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

مهمترین عوامل بروز افسردگی در زنان!

افسردگی یک بیماری فراگیر و ناتوان کننده است که هم زنان و هم مردان را مبتلا می‌سازد اما طبق آمار پزشکی مستدل نرخ شیوع …

افسردگی یک بیماری فراگیر و ناتوان کننده است که هم زنان و هم مردان را مبتلا می‌سازد اما طبق آمار پزشکی مستدل نرخ شیوع این اختلال روانی یا به اصطلاح روانپزشکان، سرماخوردگی روانی در زنان تقریبا دو برابر بیشتر از مردان است.


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 26 فروردین 1394 ] [ 12:09 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات

مقایسه درصد افسردگی در بین پسر ها و دختر ها

پزشکان دانشگاه آکسفورد به تازگی دریافته‌اند پسرانی که پدرانشان افسرده هستند، دو برابر بیش از دختران دارای پدر افسرده، دچار اختلالات رفتاری و احساسی در دوران پیش از مدرسه می شوند.

محققان می‌گویند افسردگی مادر در زمان کودکی فرزندش، روی رفتارهای اجتماعی زمان بزرگسالی وی تاثیر دارد اما در مورد پدران، نتایج تغییر روحیه آنها به سرعت روی کودکان مشخص می‌شود و رشد روانی آنها را دچار اختلال می‌کند.
به همین جهت، این محققان به تمام والدین جوان توصیه می‌کنند که: در صورتی که برای بار اول، صاحب فرزند می‌شوید، حتما از مشاوران خانواده جهت تثبیت روحی خود کمک بخواهید.


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 26 فروردین 1394 ] [ 12:08 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
محققان می‌گویند اسیدهای چرب ترانس نه تنها احتمال ابتلا به ناراحتی‌های قلبی را افزایش می‌دهند بلكه می‌توانند عامل ابتلا به افسردگی باشند. طبق تحیقاتی كه مشروح آن در مجله plos one منتشر شده است هر چه میزان مصرف این نوع روغن‌ها افزایش یابد احتمال ابتلا به افسردگی بالاتر می‌رود. در مقابل مصرف اسیدهای چرب غیراشباع مانند روغن زیتون نقشی حفاظتی در برابر افسردگی بازی می‌كند. پژوهشگران دانشگاه ناوارو پالماس در اسپانیا 12 هزار و 59 نفر را طی 6 سال زیر نظر گرفتند و 657 نفر از این میان دچار افسردگی شدند. بررسی‌ها نشان داد مصرف زیاد اسیدهای چرب اشباع و ترانس خطر ابتلا به افسردگی را 48 درصد افزایش می‌دهد در حالی كه مصرف اسیدهای چرب غیراشباع چند ظرفیتی مانند روغن زیتون كاهنده خطر ابتلا به افسردگی است. چربی های اشباع بیشتر در تهیه فست فودها و تولیدات غذایی صنعتی استفاده می شوند 
این محققان همچنین دریافتند هر چقدر میزان مصرف چربی های اشباع شده بیشتر باشد اثرات مضر آنها نیز بیشتر است.


[ چهارشنبه 26 فروردین 1394 ] [ 12:07 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
درباره وبلاگ

سایت های مفید
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :